Vyvrcholení: k zachování zubů i dásní tkání mohou hormony

Menopauza je jedinečné období v životě ženy, spojené se změnami v těle. Pokles hormonální činidlo, výroba ovlivňuje celé tělo, včetně ústní dutiny. Odborníci odkaz menopauze s suchou kůži, v ústech, opotřebení zubů a také dásní. Přesně vědět, jaké jsou důvody pro takové úpravy a zda mohou být řízeny s hormony?

Sucho v ústech a dásní onemocnění po menopauze

Hlavním faktorem pro suchou kůži, v ústech, v průběhu menopauzy, které lékaři nazývají to xerostomie, je absence sexu hormonální činidla. Sucho se zdá, není jen v ústech, stejně jako různé jiné sliznice vrstvy, což přináší spoustu nepříjemností a také bolest. Není to jen hormony může vyvolat xerostomie. Vyvolat nebo posílit to může, a specifické léky: antihistaminika, anti-houbové, předpis antibiotik, stejně jako existenci nebezpečných návyků.

Sucho v ústech a dásní onemocnění po menopauzeObčas sucho v ústech může znamenat, viditelnost některých chorob chcete-li začít s, je nutné vynechat diabetik otázky. Xerostomie je nebezpečný nejen pro své nežádoucí příznaky, tak důsledky z dutiny ústní: zuby, stejně jako periodontals. Sliny je nejen hydratační, udržet typické fungování sliznice a rozvoj bolus, ale také, aby chránila zuby a také periodontals. Sliny je hlavní strážce orální zdraví a wellness, dal od přírody. Mnoho díky dostatek možností, navlhčený kus jídla, a můžete obvykle polykat. Jako výsledek, když xerostomie, rozšířené a také obtížné školení, mohl zažít funkce polykání potravy. Po jídlo, sliny odplaví zbytky jídla ze zubů a také dásní tím, že odstraní vitamíny a minerální médium pro vývoj, stejně jako množení bakteriální flóry, stejně jako mění pH v ústech v alkalické straně, ve kterém se mohou ne více duplicitní. Sliny navíc obsahuje lysozym, které mají anti-bakteriální aktivitu. Tyto a rovněž mnohé další bytové nebo komerční vlastnosti slin bezpečné úst. S jeho nepřítomnosti pokroku, majetku změna může přinést řadu podmínek úst: zánět dásní, dutin a špatný dech.

Sputnik menopauze – oslabení kostí

Menopauza je většinou snížena produkce hormonů a také nestabilita historie rychle se projevuje v problému z dásní tkání. Mnoho žen začala fungovat zubní profesionální s problémy v souladu otok periodontals, což je špatně vnímavý na terapii, často s problémy. Jako konkrétní otok je vztahující se k práci hormonů a také srovnatelné označení „zánět dásní“.

Sputnik menopauze - oslabení kostí

Léčba tento otok je vždy složité, je potřeba, aby se zabránilo případě komplikací, budete určitě mít dostatečné ústní hygieny, léky a také stimuluje produkci slin. Je také potřeba ovlivňovat Obecný problém žen hormony. Pouze s touto technikou budou moci dosáhnout pozitivní výsledky terapie, stejně jako se zabránilo potíže.

Nedostatek pohlavních hormonů v průběhu menopauzy je jen jedním z důvodů pro rozvoj osteoporózy. Směna souladu s klinickým tezaurus, osteoporóza je progresivní systémové stavu kosterního systému, což snižuje hustotu kostní hmoty, zasáhl do pravidelného rámec kosti. Tyto úpravy přispějí ke zvýšené kostní křehkost a také zvýší hrozbu trhlin. Často lékaři nazývají tuto nemoc jako „tichá epidemie“, neboť všechny úpravy dojít postupně, téměř nepostřehnutelně. Jakmile se nemoc dosáhne určité prahové hodnoty, známky v podstatě spadnout na pacienta, které mohou podstatně nižší životní styl.

Hormony rozhodnout každá maličkost

Analytické informace jsou neúprosné. Podle nich každá 2. žena po půl století, že známky oslabení kostí. Hip crack stane 3 krát častěji u žen než chlapů a jeden faktor-vyvrcholení.

Hormony rozhodnout každá maličkostOslabení kostí ohrožuje ústní wellness. Pokles kostní buňky by mohly být zdrojem onemocnění, jako paradentózy a periodontální nemoci. Pokud to nebyla zahájena prompt léčba zánětu dásní, problém pro ženské tělo během menopauzy je predispozičním aspekt pro rozvoj problémů-paradentózy. Toto zánětlivé-dystrofické guma stav může vyvolat chybějící zuby. Ale jeden z nejvíce nebezpečné je guma nemoc-chronické, systémové-degenerativní onemocnění, vyskytující se v periodontální buněk. Úbytek dásní a také kostní buňky je tak velký, že zuby potkat na vlastní pěst. Na vrcholu se, že periodontální onemocnění je komplikovaná protézy. Osteoporóza je snížení tloušťky a tloušťky skloviny, což by mohlo způsobit rozvoj zubního kazu a jeho komplikací. Minimalizace ochranné rezidenčních nemovitostí v ústech během menopauzy bude jen urychlit tyto procesy. Navzdory predispozice žen po menopauze k růstu mnoha nemocí, stejně jako zubní problémy moderní léky mohou řídit tyto procesy, stejně jako jejich formace a také komplikace.